V Kesim Saç Modelleri

Eki 3 2017 - 7:56am by kadinkokusu

V Kesim Saç Modelleri

V stil saç kesimi, kadınlar için en fazla saç modeli çıkarılan uzun saç modelleri arasında en sade modeller arasında gösterilebilir. Birçok kesim modeli saçlarınızın yanları, boyları veya bütünü ile ilgiliyken V saç kesimi ise saçlarınızın arka bölgesi uçları ile ilgilidir. V şekli denmesinin nedeni ise ‘v’ harfini andırmasından kaynaklanır. Kesim şeklini basit bir dille anlatmak gerekirse, saçlarınızın arkanızda kalan bölümünün sağ ucu ile sol ucu arsının V harfine benzeyecek şekilde kesilmesidir. Yani sağdan saçların arka bölümüne kadar uzun bırakılarak kesilen saçlar, tam orta bölümden sonra yeniden kısaltılarak kesilir. Bu durumda sırt veya omuz altındaki arka saçların en uzun bölümü omurga kemiğinizin üzerine denk gelir.

Benzer şekilde U şeklinde kesime çok benzeyen v kesim modelinde en önemli fark daha u tarzına göre daha keskin oluşudur. U şeklinde daha oval olan orta bölüm v şeklinde saç kesimi söz konusu olduğundan daha nettir. Sade olduğu kadar kendine özgü bir tarzı olan v kesim modelleri, birçok saç şekliyle ve kesim modeli ile birleştirilebilir. Dalgalı saçlarınız için uygulanacak olan ve şeklinde bir saç kesimi, aynı etkiyi düz saçlarınız için uygulandığında gösterecektir. Benzer şekilde ince telli saçlar için uzun katlı kesimler, V stili ile birleştirildiğine saçlarınızı uçlarına da bir hareketlilik katabilirsiniz. İşte V saç kesim modelleri içerisinde en sık karşınıza çıkabilecek tarzlardan bazıları:

Dalgalı V kesim saç modelleri: Saçlarınızın uçlarına indikçe belirginleşen dalgaları v kesim ile bitirdiğinizde saçlar her açıdan daha dikkat çekici bir görünüme kavuşabilir.

Katlı V kesim saç modelleri: Saçlarınız çok gür ve ince telli ise imdadınıza yetişecek olan katlı kesimler, çok uzun açlarda etkisini kaybedecektir. Ancak boy olarak omuz hizanızın hemen altını tercih ederseniz V kesimin etkisiyle omuz ve sırt bölgenizi daha da fazla canlandırmış olacaksınız.

Düz saçlar için V kesim modelleri: Saçlarını düz ve uzun kullanmak isteyen kadınlar için saçlarında uygulayabilecekleri ender seçenekler arasındadır. V kesim ya da U kesim ile omuzların altına kadar dümdüz inen saçların ucundaki V kesim, bir numara yokmuş gibi görünen saçlara kuaför eli değdiğinin ispatıdır bir anlamda.

Çok uzun saçlarda V kesim modeli: V kesim modeli aslında çok uzun, yani bel hizasının sonuna kadar saçlar için tasarlanmış bir modeldir desek yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Uzun saçlardaki hacmi ve ağırlığı azaltmak için V kesim tarzı sık sık tercih edilir. Çünkü neredeyse kuyruk sokumuna kadar inen saçlarda en büyük sorunlardan biri hacim ve ağırlık olacaktır. V kesim tekniği ile saçların sağ ve sol yanlarındaki yoğunluk azaltılabilir. Böylece sırt kısmındaki saçların orta bölümü, yani V harfinin en alt kısmı saçlardaki uzunluk göstergesi olurken, sağ ve sol yandaki saçlar orta noktaya göre  10-15 cm yukarıya kadar taşınabilir. Derin bir V tarzı olacak bu model saçların ağırlığını yüzde 20-25’ini hafifletecektir.

Kısa saçlar için V kesim modelleri: Kısa saçlar için uygulayacağınız V kesim modelinde, derin bir V şekli oluşturmak çok zordur. Daha yayvan V modelleri kullanılabilir. Özellikle küt kesimlerde V modeli ile bir miktar farklılık katılabilir.

 

Yorumlarınızı Bekliyoruz