Strese İyi Gelen Yiyecekler

Kas 16 2018 - 5:47am by kadinkokusu

Strese İyi Gelen Yiyecekler

Yorucu hayat koşturmacası içinde strese iyi gelen yiyecekler başlığı eminiz dikkatinizi çekmiştir. Yoğunluk, koşturmaca, gerginlik altında gerginliğe ve strese iyi gelen yiyecekler, stresi azaltan yiyecekler kurtarınız olacaktır. Nedir strese iyi gelen yiyecekler bekletmeden detaylara geçelim.

Stres Giderici Besinler

İlk aklımıza gelen çikolatadır. Ancak her sıkıntılı anımızda tükettiğimiz çikolata, tartıya çıktığımızda yeni bir stres sebebi olabileceği için, strese savaş açan diğer sağlıklı besinlere göz atalım. Farkında olmadan tükettiğimiz gerginliğe ve strese iyi gelen birçok sebze ve meyveyi öğrenince kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Çilek

Hem rengi hem tadı ile stresin baş düşmanı yaz meyvelerindendir. Günümüzde artık hemen her mevsim bulabileceğimiz çilek, içeriğinde bol miktardaki C vitamini ve afrodizyak etkisi ile sakinleşmenizi, kendinizi mutlu hissetmenizi, tansiyonunuzun dengelenmesini sağlar ve stres yavaşça sizden uzaklaşır.

stres icin cilek

Muz

İçeriğinde zengin endorfin sayesinde vücuttaki ağrı noktalarına temas eder. Stresten kaynaklanan ağrıların azalmasında oldukça etkilidir.

stres icin muz

Karnabahar

Kış mevsiminin gözde sebzelerinden olan karnabahar tam bir lif kaynağıdır. Stresin vücutta sebep olduğu en can sıkıcı durumlardan birisi şişkinlik ve kabızlık sorunudur. Bu durumda kurtarıcımız ise karnabahardır. Karnabaharı dilerseniz yemek olarak , dilerseniz haşlayıp limon ve zeytinyağı eşliğinde salata olarak dilerseniz de haşlayıp püre haline getirip bol yoğurtla tüketebilirsiniz.

stres icin karnabahar

Kuşkonmaz

Folik asit açısında oldukça zengin olan kuşkonmazı, taze demleyeceğiniz bitki çayı olarak tüketebilirsiniz.

stres icin kuskonmaz

Badem

Canımız sıkıldığında bir kase çekirdek alıp hırsımızı ondan çıkarıyormuşçasına tükettiğimiz anlar oldukça fazladır. Bunun yerine E vitamini, B2 vitamini, çinko ve magnezyum bakımından zengin olan 1 avuç badem tüketmek sizi stres ve gerginlikten uzaklaştıracaktır.

stres icin badem

Ispanak

Folik asit bakımından zengin besinlerin başında gelen ıspanak, C vitamini bakımından da oldukça faydalıdır. Stres altında vücudumuzun en çok kaybettiği vitaminlerin başında gelen C vitaminin yerine konmasında ıspanak en büyük destekçimizdir.

stres icin ispanak

Strese İyi Gelen İçecekler

  • Yeşil çay
  • Papatya çayı
  • Kediotu çayı
  • Melisa çayı
  • Meyankökü çayı
  • Ginseng
  • Siyah çay

strese iyi gelen icecekler

Yorumlarınızı Bekliyoruz