Orta Boy Saç Kesim Modelleri

Eyl 26 2017 - 12:18pm by kadinkokusu

Orta Boy Saç Kesim Modelleri

Yıllarca uzun saç kullandıktan sonra kısa saça özeniyor ancak cesaret edemiyor, emin olamıyorsanız orta boy saç tercihi en ideal çözüm olacaktır. Omuz hizasında kestireceğiniz orta boy saçlar, yeniden uzatmak veya kısa saç için ihtiyacınız olan cesareti toplamanızda size destek olacaktır.

Saç boyları konusunda kararsız kaldıkları her dönemde kadınların imdatlarına yetişen bu boy saç, orta boy saç kesim modelleri olarak da kadınlara birçok seçenek sunmaktadır. Zaten bu nedenledir ki orta boy saçlar, kuaförlerin üzerinde en çok tasarım yaptığı saç kesim türüdür. Orta boy saç kesim modelleri, küt kesimler, kaküllü, perçemli modellerden, dalgalı,katlı, düz ya da kıvırcık saçlara kadar her tür için birçok farklı tarz yaratılabilir.

Neredeyse her yılın, her dönemin trend saç modeli olan orta boy kesimlerin bir diğer artısı da tüm yaş grupları için ideal bir tarz olmasıdır. İster orta yaş üzeri bir iş kadını olun, isterseniz üniversite çağında bir genç kız olun… Herkese uygun, herkese yakışacak bir orta boy saç kesim modeli mutlaka vardır. Ayrıca orta boy kesim saç modellerini zenginleştirmek için birçok numara yapılabilir.

Orta Boy Saçlar İçin Kesim Önerileri

Makyajla ve kıyafet tercihleriyle de desteklendiğinde orta boya saç kesimleriyle ortamın en tarz kadını olmak hiçten bile değil! Orta boy saç kesim modellerinden bir tanesini tercih etmek isteyenler için en seksi orta boy saç modelleri dikkat çekmek isteyen kadınlar için.

Katlı orta boy saç kesim modelleri: Her boy için uygulanabilen katlı modeller orta boy saç kesimlerinde çok fazla opsiyon sunabilir. Katlı ve orta kesim bir saçı, yandan ayırarak, perçem ya da kakül tercihleri ile farklı bir havaya sokabilirsiniz.

Asimetrik orta boy saç kesim modelleri: Orta boy olarak kestireceğiniz saçlarınıza hareket kazandırmak ve daha da ilgi çekici bir hale getirmek için asimetrik kesim tercih edilebilir. Saçınızın bir tarafını daha uzun bırakarak kullanmanız girdiğiniz ortamlarda bakışların size çevrilmesini sağlayabilir.

Dalgalı orta boy saç kesim modelleri: Dalgalı ve ince telli saçları daha hacimli göstermek için orta boy kesim kullanılabilir. Orta boy kesimlerde dağınık dalgalara ile aykırı bir havaya sahip olmak da mümkün. Hatta sarı saçlara sahipseniz kuaförünüzde balyajlı modeller için de fikir alabilirsiniz.

Perçemli orta boy saç kesim modelleri: Orta boy kesilmiş saçlarınızı yandan ayırmak isteyenler için en uygun modeldir. Perçemle birlikte dalgalı olarak da kullanmak mümkündür.

Kaküllü orta boy saç kesim modelleri: Her saç modeline bambaşka bir tarz katan kaküller, orta boyda çok özel stillerin yaratılmasını yardımcı olabilir. Yüz hatlarına güvenenler için kısa kaküllü orta kesim saç modeli tercihi, diğer saç modellerine göre bir adım öne çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Omuz hizasında Bob saç kesim modeli: Çene hizasını geçerek, omuzlara kadar kullanabileceğiniz bir küt saç modeli olan Bob kesim tarzı, orta boy olarak değerlendirilebilecek bir tarzdır. Bob kesim modelinin farklı bir yorumu olan bu model dalgalı ya da düz saçlar için de uygundur.

Yorumlarınızı Bekliyoruz