Limon Suyunun Faydaları

Tem 5 2018 - 9:17am by kadinkokusu

Limon Suyunun Faydaları

Doğal antibakteriyel ve C vitamini deposu olan limon suyunun faydaları sağlığımız için oldukça önemlidir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve enfeksiyonlar ile savaşmayı sağlar, sindirimi hızlandırır, karaciğeri temizler, cilde parlaklık sağlar. Bunun gibi birçok faydasını yazımızın devamında detaylandıracağız.

Limon Suyu Nasıl Yapılır

Bilinmesi gereken en önemli nokta hazırlarken kullanacağınız suyun ılık olmasıdır. İmkanınız varsa organik limon tercih etmeye özen gösterin. Asla marketlerde bulunan hazır limon suyunu kullanmayın. Güzelce yıkadığınız limonlarınızın kabuklarını kullanmayı unutmayın. Küçük parçalara ayırdığınız limonları rondoda ya da blender yardımı ile parçalayabilirsiniz. 1 adet limon için 1 bardak su kullanabilirsiniz. Limon parçaları ile karıştırdığınız suyu süzerek limon suyunuzu hazır edebilirsiniz. Kabuklarından hoşlanmayanlardansanız, limonun suyunu sıkarak 1 bardak su ile karıştırabilirsiniz.

limonsuyu

Gelelim limon suyunun faydalarına…

  • Limon suyu doğal güçlü bir antioksidandır. Böbreklerin çalışmasında etkilidir, sindirim sistemi organlarının çalışmasını sağlar, kan akışını olumlu yönde etkiler. Vücudun toksinlerden arındırılmasında en önemli yardımcılardandır. Limonlu su, idrar miktarının artmasına sebep olur ve idrar yollarının sağlıklı çalışmasını sağlar.
  • Sabah aç karınla içilen 1 bardak limonlu su, güne rahatlamış bir mide ile başlamanızda etkilidir.
  • İçeriğinde doğal ve bol miktardaki C vitamini, kolesterol, tansiyon, damar sertliği gibi kalbi etkileyen önemli rahatsızlıkların önlenmesinde etkilidir. Bu nedenle kalbi korur.
  • Yine içeriğindeki C vitamini sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.
  • Limon suyu ile zayıflama sevilen en önemli faydalardandır. Peki limon suyu zayıflatırmı? Metabolizmayı hızlandırması ve yağ yakımına katkısı ile kilo verilmesinde oldukça etkilidir. Vücutta su tutulmasını önler. Yemeklerden önce tüketildiğinde, tok tutma ve iştah kontrolü etkisi ile diyet listelerinin önemli parçalarındandır.
  • Can sıkıcı durumlardan biri olan ağız kokusunun önlenmesinde en önemli yardımcılarımızdandır. Diş eti ve diş iltihabı sorunlarının da önüne geçilmesinde faydası azımsanmayacak kadar önemlidir.
  • Limonlu suyunun cilde faydaları nelerdir derseniz; cildinizin canlanıp yenilenmesinde etkilir. Ölü hücrelerden arınmasını, siyah noktalardan cildin temizlenmesini ve cildin nemlenmesini sağlar.
  • Sabahları içilen 1 bardak limonlu ılık su, güne enerjik ve mutlu başlamanızı sağlar.
  • İçindeki mineraller vücudun PH seviyesinin dengelenmesinde etkilidir.

limonsuyununcildefaydalari

Yorumlarınızı Bekliyoruz