Lazer  Epilasyon Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Kas 17 2018 - 6:58am by kadinkokusu

Lazer  Epilasyon Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Günümüzde vücuttaki tüylerden kurtulmanın  en çok tercih edilen ve kalıcı yöntemlerinden biridir. Tüylerinizden kurtulmak için bu yöntemi düşünüyorsanız, lazer epilasyon yaptırmadan önce bilmeniz gerekenler ile ilgili yazımıza mutlaka göz atın.  Lazer epilasyon işlemi hakkında, bilen bilmeyen, lazer epilasyon deneyimleri olan olmayan birçok kişi hakkında yorumlara maruz kalmış ve kafanız karışmış olabilir. Aklınızdaki birçok soru bu yazıyı okuduktan sonra yanıt bulmuş olacaktır.

Lazer epilasyon hakkinda bilinmesi gerekenler

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Lazer epilasyon işlemi için uygulama yapan merkezleri mutlaka araştırın. Epilasyon hizmeti veren birçok yer öncesinde ücretsiz danışmanlık sunmaktadır. Seanslara başlamadan önce, uygun gördüğünüz yerlerden randevu olarak öncesinde mutlaka görüşme sağlayın.
 • Lazer epilasyon işlemi deneyimleri de göstermiştir ki, bu uygulama her cilt ve kıl tipinde aynı sonucu vermemektedir. Açık renkli cilt ve koyu renk, kalın kıl tipine sahipseniz hem daha kısa sürede hem de daha etkili sonuç alırsınız. İnce ve açık renkli tüyleriniz varsa, beklediğiniz ve istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Bu nedenle yaptıracağınız uzman ile görüşürken bu detayı mutlaka sorun.
 • Maliyeti, diğer işlemlere göre biraz daha fazladır. Ancak sunduğu çözüm dikkate alındığında, lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için en kalıcı yöntemdir.
 • Lazer epilasyon yaptırmadan önce bilmeniz gerekenler konusunda önemli diğer bir detay kaç seans olacağıdır. Sonucun kalıcı olması için sabırlı olunması gerekmektedir. Cilt ve kıl tipine göre değişse de 6-9 seans en iyi sonucu verecektir.
 • Lazer epilasyon işlemi yaptırmadan önce ağda yapılmaması, cımbız, epilatör gibi cihazlarınn kullanılmaması gerekmektedir.
 • Lazer epilasyon randevunuza gitmeden önce kıllarınızı traş edin. Bu, lazer cihazının kıl köklerini daha iyi görmesini sağlayacaktır.
 • Ağrı eşiği her kişinin farklı olsa da, lazer epilasyon can yakan bir uygulama değildir. Hiçbir şey hissetmeyeceksiniz diye bir şey olmadığını da belirtelim. Işının, vücudunuza verdiği ısı hissedeceğiniz minik ısırık şeklinde bir his oluşacaktır.
 • Ağrı eşiğiniz düşükse, lazer uygulaması öncesinde loka uyuşturucu krem kullanılabilir. Ancak bu herkes için gerekli değildir. Bu nedenle uygulama yapan birçok yer, farklı etkiler de öne sürerek bazı ürünler önerebilirler. Gerekli olmadığını rahatlıkla ifade edebiliriz.
 • Uygulamanın hemen akabinde tüylerinizin yok olmasını beklemeyin. 7 ila 10 gün sonrasında tüyleriniz dökülmeye başlayacaktır. Bazı bölgelerde tamamen dökülürken bazı bölgelerde dökülmesi diğer seanslar sonrasında da olabilir.
 • Lazer epilasyonda kıl kökleri hedef alındığı için sağlık bakımından tehlike ve zarar oluşturmaz.
 • Uygulama sonrasında, hafif kızarıklıklar ve kıl köklerinde kabarma görülebilir. Bu geçici bir durumdur. Eczanelerden temin edebileceğiniz cilt kremlerini ya da bir nemlendirici kullanmanız yeterlidir.
 • Uygulamadan sonraki 24 saat içerisinde kese, aşırı sıcak su yapılmamalı fondöten, allık gibi ürünler cilde sürülmemelidir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz