Lazer Epilasyon Nedir Ne İşe Yarar

Kas 16 2018 - 6:46pm by kadinkokusu

Lazer Epilasyon Nedir Ne İşe Yarar

Kadınlar için istenmeyen tüyler olarak ifade edilen tüyler kurtulmak istediğimiz durumların başında gelir. Eski yöntemler artık neredeyse yalnızca dilimizde cümleler arasında kaldı diyebiliriz. Günümüzde uygulanan kalıcı yöntemler herkes tarafından tercih edilmektedir. Bunlardan biri de lazer epilasyondur. Lazer epilasyon nedir ne işe yarar konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler detaylandırıldı.

Lazer ışığı kullanarak, tüylerin sağlıklı bir şekilde kalıcı olarak yok edilmesi yöntemi lazer epilasyon nedir sorusunun kısa ve net tanımıdır. Uygulanan lazer ışını, kıl köküne ulaşır, orada bir ısı oluştururak kıl kökünü tahrip eder. Düzenli uygulanan seanslar ile tüylerden arınılmış olur.

Lazer uygulaması, cilt tipine ve kıl yapısına uygun enerji dereceleri kullanılarak yapılmalıdır. Uygulama sırasında hafif, rahatsızlık vermeyen bir his duyulur. Uygulama sonrasında da hafif bir kızarıklık, ciltte kabarma ve yanma görülebilir. Ancak bunlar kısa süreli geçici durumlardır. Uygulamadan sonra, cilt tipine göre lazer yapılan bölgeye nemlendirici sürülür.

lazer epilasyon nasil yapilir

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Öncelikle dikkat edilmesi gereken en önemli konu, uygulamanın uzman kişiler tarafından yapılmasıdır. Lazer uygulanacak bölgeye öncelikle özel bir jel sürülür. Lazer ışını gönderen cihaz ile bölge taranır. Lazer ışını, melanin pigmenti olarak bilinen kıla rengini veren pigment tarafından emilir ve kıl foliküllerine ulaşır. Isı ile kıl kökünü tahrip ederek zayıflamasını sağlar. Sonraki seanslarda kılların daha zayıf çıkmasına ve düzenli uygulanan seanslar ile de kılların çıkmamasını sağlar.

Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır

Lazer epilasyon nedir ne işe yarar sorusundan daha çok akla sorulardan biri de lazer epilasyonun zararlı olup olmadığıdır belki de. Lazer epilasyon sırasında kullanılan cihazlar FDA  onaylı olup, tüm gelişmiş ülkelerde güvenle kullanılmaktadır.

lazer epilasyonda seans

Lazer Epilasyonda Seans Aralıkları Nasıl Olmalıdır

Seans aralıkları lazer epilasyon uygulanacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak şöyle ifade edebiliriz Yüz bölgesinde 4 ila 6 hafta, vücut için 6 ila 8 haftadır. Seans sayısı ve seans aralıkları kişiden kişiye değişiklik gösterir.

lazer epilasyon zararli mi

Lazer Epilasyonda Ten Rengi Önemli Midir

Beyaz tenli ve koyu renkli kıl yapısında olanlar etkinliği diğer kişilere daha yüksektir.

Lazer Epilasyon Sonrası Yanık Ya da Leke Oluşur mu

Deneyimli ve bu işi yapma yetkisi olan kişiler tarafından uygulanması gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz. Ten rengine, kıl yapısına göre uygun enerji dozlarında uygulandığında, seans sonrası hafif kızarıklı ve kıl köklerinin hasarından kaynaklanan ciltte kabarıklıklar görülebilir. Bunlar çok kısa süreli sonuçlardır.

 

lazer epilasyon sonrasi yanik

Yorumlarınızı Bekliyoruz