Küt Saç Kesim Modelleri

Eki 2 2017 - 11:11am by kadinkokusu

Küt Saç Kesim Modelleri

Kadınların saç modelleri zamana karşı bir yarış içerisindedir. Ancak küt saç kesim modelleri gibi bazı saç kesim modelleri var ki her dönem bir şekilde kadınların hayatında var olmaya devam eder. Küt saç kesim modelleri, içerisinde bulunduğu zamanın gerekliliklerine, değişen kıyafet modasına, makyaj tekniklerine göre gelişerek, farklılaşarak her zaman karşımıza çıkar.

Örneğin 1980’li yıllarda uzunluğu çene hizasında, dümdüz küt saç modelleri hayatımızdayken, ilerleyen yıllar içerisinde bu saç modeline gençler tarafından kaküller de eklendi. Kıyafetlerde yaşanan moda akımı gibi zaman içerisinde değişen saç modelleri temel olarak aslında hiç hayatımızdan çıkmıyor. Sadece kuaförler ve modasılar tarafından farklı yorumlanmaktadır. Kısaca küt saç modelleri, katlı saç modelleri, kısa saç modelleri gibi saç modasındaki ana kategoriler varlığını devamlı muhafaza etmektedir.

Peki kadınlar küt saç kesim modellerini neden tercih etmeliler? Küt saç kesim modelleri özellikle yaz aylarında kadınlar için çok önemli bir kullanım rahatlığı Sağlar. Sıcaklığın çok yüksek seyrettiği yaz günlerinde ensenin açık olması, saçların omuzların üzerine ya da sırtın üzerine dökülmemesi bu saç modelinin en fazla tercih edilme nedenleri arasında başı çekmektedir. Öte yandan ara bir boy olduğu için kadınların geçiş aşamasındaki uğrak noktasıdır. Yıllardır küt saç modelleri dendiğinde akla hep düz saçlar gelirdi. Fakat artık geliştirilen yeni saç stilleri ile birlikte küt kesimler dalgalı saçlara hatta kıvırcık saçlara bile uygulanabilmektedir. Bayan saç kesim modelleri hakkında buradan farklı modellere ulaşabilirsiniz.

Küt kesim saç modellerinde çok farklı tarzlar bulunsa da seçim yaparken cevaplanması gereken temel sorular; kaküllü olup olmayacağı ve küt saçın boyunun ne kadar olacağı? İşte kadınlar tarafından en fazla tercih edilen küt saç kesim modelleri ve isimleri:

Çene hizasında küt saç kesim modeli: Adından da anlaşılacağı üzere küt saçın boyu çene hizasıyla sınırlıdır. Bob saç kesim modeli olarak da bilinir. Tercih ederken en çok dikkat edilmesi gereken konu yüzün şeklidir. Yuvarlak ya da köşeli hatlara bir yüzünüz varsa çene hizasında küt saç kesim modelleri tercih edilebilir.

Omuz hizasında küt saç kesim modelleri: Eğer yüzünüz uzun ya da üçgen hatlara sahip ise çene hizasında kestirmeniz durumunda yüzünüz saçınızın önüne geçebilir. Bu durumda omuz hizasında küt saç kesimi ile saçlarınızın tarzını daha ön plana çıkarabilirsiniz.

Dalgalı küt saç kesim modelleri: Dalgalı saçlara sahip olanların işini kolaylaştıran bir saç kesim modeli olabilir. Omuz hizasındaki küt saç kesim modellerinde uygulanarak çok daha iddialı bir görünüm kazandırılabilir.

Asimetrik küt saç kesim modelleri: Küt saç kesimleri için en uygun saç türü ince saçlardır. Eğer saçlarınız kalın telli ise küt saç modelleri olması gerekenden daha kabarık durabilir ve uzamaya başladıkça kontrolden çıkabilir. Böyle durumlarda asimetrik kesimler ile saçlardaki ekstra dolgunluğu dağıtabilir, kabarıklığın saç modelinizi ezmesine müsaade etmemiş olursunuz.

Kaküllü küt saç kesim modelleri: Saç modellerine kakül eklemek çok sık yapılan bir tercihtir. Küt saç kesim modelinde de yüzünüzün şeklini göz önünde bulundurarak kaküllü bir tarz yaratılabilir. Yüzü yuvarlak ve köşeli hatlara sahip olan kadınlar için kaküllü modeller yüzü fazla kapatacağından çok uygun olmayacaktır. Kakül, üçgen, oval veya uzun yüz tipleri için idealdir ve hatta çoğu kez kurtarıcıdır.

Yorumlarınızı Bekliyoruz