Kolay Krep Tarifi

Oca 4 2018 - 5:35pm by kadinkokusu

Kolay Krep Tarifi

Eskilerin akıtma olarak söylediği günümüzde krep adı ile duyduğumuz hem besleyici hem lezzetli özellikle sabah kahvaltılarında sofralarımızı süsleyen lezzet kolay krep tarifi ile sofralarınızda daha sıklıkla yer alacak eminiz. İster arasına reçel bal sürün, ister peynir ile sarmalayıp yiyin. Bu lezzetten vazgeçmeyin.

2 kisilik krep tarifi

2 Kişilik Krep Tarifi

Malzemeler

  • 1 yumurta
  • 1 su bardağı süt
  • 1 su bardağı un
  • 1 tutam tuz

Yapılışı

Bir kap içerisinde süt ve un ilave edilerek bir çırpıcı ile güzelce çırpılır. Unun topaklanmamasına dikkat edilir. Ardından 1 adet yumurta içine kırılır. İstenilen miktarda tuz ilave edilir ve tekrar güzelce çırpılır. Yarı akışkan kıvamında elde ettiğiniz karışım ile krepleriniz tava ile buluşmaya hazır.

Krep tavası ya da yayvan bir tava içerisinde az miktarda yağ ile yağlanır. Hazırladığınız karışımdan bir kepçe kadar alınarak tavaya dökülür ve güzelce yayılması sağlanır. Her iki tarafın güzelce pişmesi sağlanır. Karışım bitene kadar aynı şekilde pişirilir.

krep nasil yapilir

Tatlı Krep Nasıl Yapılır

Kreplerinizin tatlı olmasını istiyorsanız malzemelerinizin içine isteğinize göre şeker, hurma ya da muzu ezerek ilave edebilir ve tatlandırabilirsiniz.

Yorumlarınızı Bekliyoruz