Kısa Saç Kesimleri

Eyl 26 2017 - 6:26pm by kadinkokusu

Kısa Saç Kesimleri

Her kadının cesaret edemeyeceği türden bir tarz olan kısa saç kesimi modelleri, seçenek olarak çok fazla opsiyona sahip olmasa da en iddialı modellerin başında gelir. Kısa saç kesimleri uygulandığında kadınlara seksi bir hava katarken kimi kadınlara da maskülen bir hava katmaktadır. Her ikisi de çok iddialı ve karakterli tarzlar olduğu için kısa saç kesimi tercih edilmesi zor ancak başarılı örneklerinin çok fazla olduğu bir konudur.

Saç kesimleri kısa olsun isteyen kadınların dikkat etmesi gereken konu makyaj ve kıyafet tercihleridir. Çünkü kısa saçlar, yüz hatlarının ve kafa yapısının tamamen ortaya çıktığı bir tarzdır. Makyaj hatasının gizlemeyen kısa saç modellerinde, seksi görünümü desteklemek için kıyafet modasını da yakında takip etmek şarttır. Makyaj, giyim, aksesuar tercihi kadar önemli olan bir diğer konu ise kişinin yüzüne en uygun kısa saç modelleri içinde en uygun olanı belirlemesidir. Belki de yıllardır gözünüz gibi baktığımız saçlarınızla birkaç yıllığına vedalaşacaksınız ve bu süreçte kısa saça kullanmaktan başka şansımız olmayacağı için saç kesiminin yüz hatlarınızla uyumlu olması çok önemlidir.

Kısa saç kesimleri,yüz tipi kadar kısa saçlarda renk faktörü de göz önünde bulundurulması gereken bir konudur. Ten rengine uygun bir saç rengi belirlendiği takdirde saçın kullanımı daha rahat ve makyaj tercihleri çok daha kolay olacaktır.

Gelelim kısa saçların en büyük avantajına… Kısa saçlar yaz aylarında kadınlara sağladığı rahatlık ile bilinir. Aşırı sıcaklarda kısa saçın sağladığı ferahlığı, kullanım kolaylığından ve saçların iddialı tarzının önüne bile koyabilir. Yalnız unutmamak gerekir ki; yıllarca uzun saçlara alışmış kadınların yaz aylarında yaşadığı ferahlık, kış aylarında yerini soğuğu daha fazla hissetmeye bırakacaktır.

Dalgalı Kısa Saç Kesimleri

Kısa saç kesim modelleri arasında belki de en şık olabilecek tarzlardan bir olan dalgalı kısa kesim modelleri ince saçları kadınlar için çok uygundur. Kısa saç modellerinden en önemli sorun olan dolgun görünme sorununu da ortadan kaldıran bu model sayesinde kısa saçlar çok fazla hacimli ve dolgun gösterecektir.  Dalgalı saçlar gibi katlı kısa saç kesimleri de hacimli bir görünüm için kuaförden istenebilecek bir modeldir.

Kıvırcık Kısa Saç Kesimleri

Kıvırcık saçlara sahip kadınlar aslında herhangi bir modele gerek duymadan her ortamda doğallıkları ile en iddialı saç modeli olabilirler. Fakat kıvırcık saçlar kontrol edilmesi güç ve zorlu olduğu, sürekli bakım gerektirdiği için çok zahmetlidir. O nedenle kısa kıvırcık saç kesimleri sıklıkla tercih edilir.

Pixie Modeli

Kısa saç kesim modelleri içerisinde en popüler olanı şüphesiz pixie modelidir. Her döneme damgasını vuran bu model kıvırcık saçlar için çok kullanışlıdır. Çok fazla kısa olacak kıvırcık saçları şekillendirmek için jöle veya briyantin kullanarak farklı modeller de çıkarılabilir.

Kahküllü Kıvırcık Kısa Saç Kesimleri

Kısa ve kıvırcık saçlarda uygulanabilecek en ideal kakül modeli en kısa kakül modeli olan mikro kakül stilidir. Alın çizgisinden sadece 1, 1,5 cm aşağıya inen kahküller tüm stilinizi değiştirecek.  Bir tarafı daha kısa olan kıvırcık saç kesimi aykırı ve farklı olmayı sevenlerin tercihi olabilir. Saçlarınızın tek bir tarafını daha kısa kestirip, diğer tarafı uzun bırakıp, önleri de bukle olarak kullanabilir. Böylece hem bukleler, hem kıvırcık saçlar hem de kısa saç modeli tek bir modelde en iddialı biçimde birleştirmiş olursunuz.

Kadınlar için moda olan saç kesim modelleri hakkında buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

Yorumlarınızı Bekliyoruz