Kastil Sabunu Nedir

Haz 12 2018 - 10:05pm by kadinkokusu

Kastil Sabunu Nedir

Günümüzde maruz kaldığımız kimyasalların en kötü etkisi, endokrin sistemini bozarak beyin gelişimini olumsuz yönde etkilemesidir. Bu kimyasallarla haşır neşir olduğumuz her an insanlığın gelişimini yavaşlatarak engellediğini yapılan araştırma sonuçlarına dayanarak ifade edebiliriz. Bu söylemi okuyan herkesin peki ne yapacağız dediğini duyar gibiyiz.

Kullandığımız kozmetik ürünlerinin ve temizlik amaçlı kimyasalların alternatifi ürün sabundur. Bitkisel yağlardan hazırlanan katkı olmayan sabunlar hem sağlığımız hem de çevre için tehlike oluşturmaz. Yapılan klinik çalışmalar, doğal sabunların endokrin sistemine zarar vermediğini göstermektedir.  Bu sabunlar içinde en sağlıklısı da kastil sabunudur.

lastil sabun nasil yapilir

Kastil Sabunu Nasıl Yapılır

Bu sabun soğuk sıkım natural sızma zeytinyağı kullanılarak hazırlanır. Hayvansal yağ içermediği, yüzde yüz zeytinyağı kullanılarak elde edildiği için en sağlıklısıdır. Diğer zeytinyağlı sabunlardan farkı ne diyecek olursanız, soğuk sıkım doğal sızma zeytinyağı kullanılarak hazırlandığı için içeriğindeki doğal antioksidanlar kastil sabununu farklı kılmaktadır. Bu güçlü antioksdanlar, hücreleri yenileyerek yaşlanma etkilerini geciktirir, saç dökülmesini önlemede etkildir, önemli bir cilt hastalığı olan egzamaya iyi gelir, cildin üst tabakasını koruyarak D vitamini eksikliğini önemli derecede önler.

kastil sabunu faydalari

Sabun yapımının ana maddelerinden olan kostik, kastil sabununda bulunmadığı için, özellikle bebekler ve alerjik  ciltler için idealdir diyebiliriz.

Kastil Sabunu Faydaları

  • Bu doğal sabun, saç temizliği ve doğal saç bakımı için tercih edilebilir doğal ürünlerin başında gelir. Saç derisini derinlemesine temizler, saç dökülmesini önler ve canlılık kazandırır.
  • En çok kimyasal içeren ürünlerden biri de duş jelleridir. Bir miktar bal ilavesi ile doğal duş jelinizi hazırlayabilir, sağlıkla kullanabilirsiniz.
  • Ev temizliğinde de rahatlıkla kullanılabilir. Yer temizliğinde kullanacağınız suyun içine bir miktar kastil sabun ekleyerek, yerlerinizi kimyasal içerik olmadan tertemiz yapabilirsiniz. Aynı zamanda pencere ve cam temizliğinde de rahatlıkla kullanabileceğinizi de hatırlatalım.
  • Evinizde evcil hayvan besliyorsanız, evcil hayvanlarınızın temizliğinde de tercih edebilirsiniz.
  • Evde bitkilerinizin böceklenmesini, kastil sabunu-su karışım ile önleyebilirsiniz.
  • Cilt temizliğinde kullanabileceğiniz doğal ürün nedir deyince ilk önerimiz kastil sabundur.

kastil sabunu saca faydalari

Kastil Sabunu Nerede Satılır

Kastil sabunu temin edebileceğiniz yerler;

  • Organik malzemeler satan aktarlar
  • Organik pazarlar
  • İnternet siteleri

Yorumlarınızı Bekliyoruz