Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Ara 3 2017 - 10:43am by kadinkokusu

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Kadınların fiziksel olarak değişiklik yapmak için en çok uğraştıkları yerlerinden biri de saçlarıdır. Depresyona girdiklerinde, sıkıldıklarında ya da değişiklik yapmak istiyorum dediklerinden ilk akıllarında gelen saçlarıdır. Uzun saçları kısaltmak çok kısa süren bir işlemdir ancak kısa saçları sağlıklı bir şekilde uzatmak zaman ve sabır gerektirir. Anlık bir kararla ya da değişiklik olsun diye kestirdiğiniz saçlarınız uzasın istiyorsanız hızlı saç uzatma yöntemlerinden kendinize uygun olanı mutlaka deneyin. Saç nasıl daha çabuk uzatılır, saç uzatma yöntemleri evde neler yapılır buyrun hep birlikte okuyalım.

sac nasil daha cabuk uzatilir

Soğan Suyu Kullanımı

İçeriğinde bulunan sülfür, saçların hızlı uzamasında etkilidir. Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında kolaylıkla uygulanabilir. Kırmızı soğan ya da arpacık soğanları küçük parçalara bölün. Rondodan geçirin veya rendeyelin. Elde ettiğiniz soğan suyunu kafa derinize masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra saç tipinize uygun şampuan ile yıkayarak temizleyin.

Patates Suyu Kullanımı

Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında kullanılabilecek diğer bir doğal yöntem patates suyudur. Taze olarak elde ettiğiniz patates suyunu kafa derinize uygulayın. 15 dakika kadar beklettikten sonra bol su ile durulayın. Saçınıza uygun  şampuan yaparak temizleyin.

Elma Sirkesi Kullanımı

Elma sirkesi hem saç derisinin temizliği, hem saça parlaklık verme hem de saç uzatmak için en çok bilinen ve kullanılan doğal ürünlerden biridir. Ölçü olarak 4 su bardağı suya yarım çay bardağı elma sirkesini baz alabilirsiniz. Son durulama suyu olarak bunu kullanın. Saçınızdaki değişimi farkedeceksiniz.

Yeşil Çay Kullanımı

Yeşil çay hem saç dökülmesini önler hem de hızlı saç uzatma yöntemleri arasında uygunabilecek en kolay olanları arasındadır. Aktardan kolaylıkla satın alabileceğiniz yeşil çayı demleyin. Tüm saç derinize sıcak olarak uygulayın. Yaklaşık 1 saat kadar bekledikten sonra bol su ile durulayın.

Sarımsak Kullanımı

Saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırması sebebi ile saç uzatmak için tavsiye edebileceğimiz yöntemler arasındadır. Birkaç diş sarımsağı zeytinyağı veya hindistan cevizi yağı içinde ezin ve kaynatın. Süzdüğünü yağ ve zeytinyağ karışımını ılıyınca saç derinize uygulayın. 1 saat kadar bekletin. Haftada 3 kez uygulayabilirsiniz.

hizli sac uzatma maskeleri

Hızlı Saç Uzatma Maskeleri

Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında yumurta maskesi vazgeçilmezlerinizden olabilir. Saçınızın uzunluğuna göre 1 veya 2 yumurta kullanabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve bal diğer gerekli malzemelerdir. Yumurta, zeytinyağı ve balı karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı tüm saç ve saç derinize uygulayın. 30 dakika kadar bekletin. Soğuk su ile durulayın ve ardından saç tipinize uygun şampuan ile yıkayarak temizleyin.

Tüm bu yöntemleri uygularken dengeli beslenmeniz ve bol su içmeniz gerektiğini unutmayın. Diğer dikkat edilmesi gereken bir detay ise saçlarınızın kırıklarından düzenli olarak kurtulmanızdır.

Yorumlarınızı Bekliyoruz