Hastalıklardan Koruyan Çaylar

Kas 7 2018 - 5:02pm by kadinkokusu

Hastalıklardan Koruyan Çaylar

Kış mevsiminin yaklaştığı, mevsim geçişlerinin olduğu bu dönemler hastalıkların en fazla kendini hissettirdiği dönemlerdir. Bağışıklığımızı güçlendirmek ve hastalıklardan korunmak için bize şifa olabilecek, hastalıklardan koruyan çaylar hakkında bazı detayları sizlerle paylaşmak istedik.

Hastalıklardak Koruyan Bitki Çayları

Ekinezya Çayı

Klinik araştırmaların da desteklediği bulgular, ekinazyanın bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkı sağladığını, soğuk algınlığına karşı vücudu koruduğunu göstermektedir. Taze demlediğiniz ekinazya çayını günde 2-3 fincan tüketebilirsiniz.

ekinezya cayi

Ada Çayı

Yalnızca kış ve hastalık döneminde, günlük hayatımızda içecek listesinde sürekli yer alması gereken bitki çayları arasında olan adaçayı, vücut direncini artırdığı gibi, stresi azaltır, boğaz ağrısına iyi gelir, zararlı toksinlerin atılmasında etkili olur, kan şekerini düzenler ve yaşam kalitenizi artırır.

ada cayi

Zencefil Çayı

Zencefil çayı, özellikle soğuk algınlığı dönemlerinde tüketilmesi en fazla tavsiye edilen bitli çayları arasındadır. Soğuk algınlığına iyi gelir, boğaz ağrısını dindirir, solunum yollarını açarak rahatlık verir ve kas ağrılarının hafiflemesinde etkildir.

zencefil cayi

Hibiskus Çayı

İçeriğindeki C vitamini ve antioksidanlar ile bağışıklık sistemini güçlendirir. Hastalıklardan korunmak için günde 3 fincana kadar tüketilebilir.

hibiskus cayi

Tarçın Çayı

Sütlü tatlılar, kek ve pastalar için de lezzet katıcı özelliği ile mutfakların hoş kokulu baharatlarından olan tarçın, çay olarak tüketildiğinde de birçok fayda sağlar. Doğal antibiyotik özelliği vardır, ateşi düşürür, migren ve baş ağrılarını hafifletir, vücut direncini artırır. Bunların yanında kan şekerini düzenler, mide sağlığı için faydalıdır ve regl dönemlerinde ağrı kesici etkisi ile ağrıların hafiflemesini sağlar.

tarcin cayi

Yorumlarınızı Bekliyoruz