Hamilelik Müjdesi Nasıl Verilir

Tem 2 2017 - 1:07pm by kadinkokusu

Hamilelik Müjdesi Nasıl Verilir

Hamilesiniz ve hamilelik müjdesi vermek için sabırsızlanıyorsunuz. Bu yazı sizler için. Bir kadın ve bir erkek için hayatlarının ne heyecanlı anlarından biri bebek sahibi olacaklarını öğrendikleri zamandır.

Hamile kalmayı başardınız, testler ve doktor kontrolleri neticesinde artık eminsiniz ve bundan sonraki iş sevdiklerinize hamilelik müjdesi vermek, bebek bekliyoruz haberini duyurmak.  Birçok görüş hamilelik müjdesi için en doğru zamanın bebek 3 aylık oluncaya beklemek olduğunu ifade eder. Bebeğin kalp atışlarını dinlediğiniz, ultrason fotoğrafını eline aldığınız zamana kadar bebek bekliyoruz demek için sabır etmeniz önerilir birçok tecrübe tarafından.

Bebek Bekliyoruz Demenin Eğlenceli Yolları

Artık bu güzel haberi haykırmak ve mutluluğunuzu paylaşmak istiyorsunuz. Bunun için sizi de etkileyecek hamilelik müjdesi ya da bebek bekliyoruz diyebileceğiniz eğlenceli yollara.

  1. Eşinize bu müjdeyi vermek için çengelli iğneleri kullanabilirsiniz. Aşağıdaki görseldeki çengelli iğneleri kullanarak hazırlayacağınız bir tasarımı eşinize küçük bir hediye paketi yaparak işyerine gönderebilir ya da kendiniz verebilirsiniz.hamilelik haberi
  2. Yine eşiniz için hamilelik müjdesi verebileceğiniz eğlenceli bir yöntem. En sevdiğiniz arkadaşlarınızı ya da aile yakınlarını toplayın. Eşinizin haberi olmadığı bu organizasyonda, eşiniz geldiğinde hep birlikte bir anda “Hoşgeldin baba” ya da “Baba olacaksın” gibi nidalar, eşinizin unutamayacğı anlardan biri olacaktır.
  3. Bebek bekliyoruz haberini aile yakınlarınızla paylaşmak istiyorsanız, bir yemek organize edebilirsiniz. Hazırlayacağınız pankartlarla yakınlarınızı karşılayabilirsiniz. Mesajlar sizin yaratıcılığınıza kalmış. “ Dede! Ben geliyorum.” , “Anneanne! 9 ay sonra kucağınızdayım.”, “ En tatlı TEYZE/HALA! sen olacaksın”, “ Yakışıklı DAYIM!” size ipucu olabilir.
  4. Eşinizi ya da ailenizi giyeceğiniz eğlenceli hamilelik tişörtleri ile karşılayabilir ve ziyaret edebilirsiniz. Hamilelik müjdesi vermek böyle de çok eğlenceli olabilir.bebek bekliyoruzdikkat bebek var
  5. Romantik biriyseniz ve eşinize hamilelik müjdesi vermek istiyorsanız, sevdiğiniz tarzınızı yansıtan belki bir akşam yemeği planlayabilirsiniz. En romantik anda “ İçimde kalbimden başka sana ait bir şey daha var.” Cümleleriyle baba adayına bu müjdeyi verebilirsiniz.
  6. Aile bireylerinin hamilelik müjdesi aldığındaki yüz ifadelerini anı olarak saklamak istiyorsanız bu fikir de eğlenceli olabilir. En yakınlarınızı anne, baba, kayınvalide, kayınpeder en yakın kim varsa, aile fotoğrafı çektirmek istiyoruz isteği ile fotoğrafçıya davet edin. Kamera karşısına geçtiğinizde, çekim yapılırken fotoğrafçının söylediklerini tekrar etmesini isteyin. Tabi burada fotoğrafçı ile de durumu paylaşmanız gerek. İlk çekim “peyniiir” ile başlayabilir. İkinci çekim “çiiiiss” üçüncü de ise fotoğrafçıdan önce isminizi sonra hamile demesini isteyin. Mesela “Seda Hamile” tabi bu anlarda kamera da çekimde olacak. O an ve sonrasını tüm aile bireylerinin yüz ifadelerini ölümsüzleştirebilir ve unutamayacağınız anılar arasına alabilirsiniz.
  7. Yine bebek bekliyoruz haberini aile yakınlarına onlara vereceğiniz küçük hediyelerle de ifade edebilirsiniz. Herkes için ayrı ayrı hazırladığınız bebek ayakkabısı, emzik, zıbın hediyeleri gönderebilir ve tebrikleri kabul edebilirsiniz.
  8. Yine eşiniz için eğlenceli bir yöntem olabilir. Bir araya geldiğinde “Hamileyim” olarak ortaya çıkacak kolay yapılabilen bir puzzle hazırlatın. Eşinize verin. Eğlenceli olabilir. Puzzle için kişiye özel puzzle yapan birçok yerden hizmet alabilirsiniz.bebek mujdesi

Bunlar bizim aklımıza gelenler. Güzel haberler almanız dileğiyle.

Yorumlarınızı Bekliyoruz