Hamile Kalma Günleri

Ara 7 2017 - 3:00pm by kadinkokusu

Hamile Kalma Günleri

Bebek sahibi olmak için çiftler için en önemli noktalardan biri doğru zamanda cinsel ilişkiye girmektir. Kadınların fiziksel yapıları göz önüne alındığında döllenmenin olması için gerekli şart olan yumurtlama belli dönemlerde olduğu için hamile kalma şansı hergün mevcut değildir. Hamile kalma günleri dikkate alınarak cinsel ilişkide bulunulduğunda hamile kalma şansı artmış olur.

Her ay adet döneminde yumurtalıklarda 1 adet yumurta hücresi üretilir. Döllenme olmaması durumunda adet döneminde yumurtalıklardan dışarı atılır. Sağlıklı bir kadın düzenli olarak adet görür ve genellikle bu süre 28 gündür. Hamile kalma günleri için en ideal zaman regl döngüsü ortasına denk gelen dönemdir. Düzenli olarak 28 günde bir adet gören bir kadın için yumurtlama dönemi adetin 14.gününe denk gelir. Hamile kalma günleri içinde ideal olan 14.gün öncesi ve devamındaki günlerdir. Adet döngüsü 28 günden fazla ise, bir sonraki adetin başlangıç tarihi tahmin ediliyorsa yumurtlama tarihi adet kanaması başlamadan 14 gün öncesi olarak hesaplanabilir. Yumurtlama dönemi ile ilgili buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yumurtlama döneminde ayrıca vücut ısısı artar. Vajinal ve rahim ağzı salgıları artar. Kadın vücudu döllenme için spermin rahat ilerleyebilmesi için hazırlanır.

Hamile kalmak icin en uygun zaman,

Hamile Kalmak İçin En Uygun Zaman

Hamile kalma dönemleri özellikle hamile kalma çabasında olan kadınların en çok araştırdıkları konulardandır. Bunun için yukarıda da bilgisini paylaştığımız yumurtlama dönemi hesaplayıcısı ile yumurtlama gününüzü öğrenebilir ve yumurtlama gününden önceki ve sonraki 3-4 günü hamile kalma günleri olarak değerlendirebilirsiniz. Gün aşırı cinsel ilişkide bulunarak, cinsel ilişki sonrasında ilk 15 dakika sırt üstü yatarak hamile kalma şansınızı artırabilirsiniz.

Eczanelerde satılan yumurtlama testleri kadınlar arasında hamile kalma günleri testi olarak da ifade edilir. Bu testler yardımı ile de yumurtlama günlerinizi öğrenebilir ve hamilelik şansınızı artırabilirsiniz.

Hamile kalmak için adetten kaç gün sonra ilişkiye girilir sorusuna şöyle cevap verebiliriz; Adet kanamasının başlangıcından itibaren sayılan 10. Ve 20.günler arası, hamilelik elde etmek için en ideal zamanlardır. Yani adetiniz 7 gün  sürüyorsa adetiniz bittikten 3 gün sonrasında hamilelik için cinsel ilişkiye girmeye başlayabilirsiniz.

Yorumlarınızı Bekliyoruz