Gözaltı Morlukları Tedavisi

Kas 7 2018 - 2:42pm by kadinkokusu

Gözaltı Morlukları Tedavisi

Gözaltı morluğu, günümüzde sıkça karşılaşılan cilt pigmentasyonu problemlerinden biridir. Kişiyi olduğundan yaşlı, yorgun ve bitkin görünmesine yol açan bu durum için en çok merak edilen konulardan birisi gözaltı morlukları tedavisidir.

Gözaltı morluklarının ortaya çıkmasında genetik nedenler etkili olsa da, bazı rahatsızlıklar ve çevresel faktörler de etkilidir.

Gözaltı Morlukları Nasıl Giderilir

Gözaltı morluğu tedavisi olarak farklı çözümler önerilmektedir. Morluğun şiddetine göre farklı tedavi yöntemlerine başvurulabilir.

Gözaltı morlukları için krem

 • Chanel – Hydra Beauty Micro Gel Yeux
 • Clinique – Pep Start Eye Cream
 • Kiehl’s Clearly Corrective Dark Circle Perfector SPF3
 • Estée Lauder Advanced Night Repair Eye Synchronized Complex II
 • Dermalogica – Multivitamin Power Firm
 • Dennis Gross – Ferulic x Retinol Eye Cream
 • Estee Lauder – Re-Nutriv Ultimate Age-Correcting eye Cream
 • La Mer – The Lifting Eye Serum
 • Lancome – Énergie de Vie The Illuminating & Anti-Fatigue Cooling Eye Gel
 • Mac – Fast Response Eye Cream
 • Murad – Professional Eye Lifting Firming Cream
 • Peter Thomas Roth – Firm Eyelid lift Serum

gozalti morluklari icin krem

 

Lazer Tedavisi

Gözaltı morlukları tedavisinden en sık uygulanan lazer tedavileri, franskiyonel lazer ve Erbium lazer tedavisidir. Franksiyonel lazer tedavisinde amaç deri altı bağ dokusunun zenginleştirilmesi ve morlukların renginin açılmasıdır. Düzenli uygulama ile gözaltı morluklarından önemli oranda iyileşme olduğu görülmektedir. Erbium lazer tedavisinde deri renginin 1 ay içerisinde renginin açılması beklendir.

Kimyasal Peeling

Gözaltı morluğu tedavisine uygun olan peeling hazırlandıktan sonra,göz çevresinde uygulanır. Kullanılan asidi dengelemek amacı ile uygulama sonrasında bakım kremleri sürülür.

Dolgu Tedavisi

Gözaltı morlukları tedavisi deyince ilk akla gelen ve en sık uygulanan tedavilerin başında gelir. Hyalüronik asit içeren dolgu kullanılır. Lokal anestezi altında, dolgu maddesi gözaltı bölgesine enjekte edilir. Tam etkisi 3 hafta içerisinde görülür.

gozalti morluklari nasil tedavi edilir

Cerrahi Müdahale

Önemli derecede gözaltı torbası sorunu olanlar için uygulanabilecek yöntemler arasındadır. Gözaltındaki sarkan deriler ve gözaltı torbaları cerrahi müdahele ile alınırken, ameliyat sonrasında göz altı morlukları da geçmektedir.

Yağ Transferi    

Liposuction yöntemi ile kişinin kendi yağ dokusundan yağ alınır. Özel birtakım işleme tabi tutulduktan sonra, özel iğneler ile enjekte edilir.

Göz Çevresi Mezoterapisi

Mezoterapi, hyalüronik asit, aminoasitler, B vitamini ve antioksidanlar içeren cilt için olan bir gençleştirme aşısıdır. Göz çevresine uygulandığında, morarıklık, yaşlanma ve kırışıklıkların iyileşmesinde etkilidir.

Gözaltı İçin Prp

Prp, kök hücresi tedavisi olarak da tanımlanabilir. Kişiden alınan kan, özel yöntemlere tabi tutularak seruma dönüştürülür. Yani o kişi için özel tedavi ilacıdır diyebiliriz. Uzman tarafından göz çevresine uygulandığında, cildi sıkılaştırır, göz altını nemlendirir ve gözaltı morluklarını tedavi eder.

Gözaltı Kamuflajı

Gözaltı morluklarının, cilde özel ve uygun pigmentler ile kamufle edilerek kapatılması olarak tanımlayabiliriz. Uygulama kalıcı ve yüzde yüz kapatıcıdır. Kalıcı makyajın gözaltı için uygulandığı sonuçlarından oldukça memnun kalınan yeni bir yöntemdir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz