Gebelik Testi Sonucu Resimli

Eki 1 2017 - 6:39pm by kadinkokusu

Gebelik Testi Sonucu Resimli

Bir erkek ve bir kadın için hayatlarının en önemli anlarından bir tanesi de çocuk sahibi olacaklarını öğrenecekleri, gebelik testi sonucunu gördükleri anlardır. Birçok ilişkinin evliliğe taşınma nedenlerinden biri olan çocuk sahibi olmak kararı, bazen de çok mutlu giden bir evliliği taçlandırmak, farklı bir boyuta taşımak için çiftler tarafından alınan bir karardır. Fakat çocuk sahibi olma yolundaki ilk adım olan gebe kalma süreci, her zaman bilinçli verilen bir karar olmayabilir.

Gebelik testi sonucu anne ve babaları bekleyen tatlı telaşın ilk adımı olan test aşaması süreci çok heyecanlı geçer. Anne baba adayları her kaynaktan bilgi almak ister, ikna olmak, doğrulanmak, soruları cevaplansın ister. Zaten o soruların ardı arkası kesilmez, bazen doktorlara, bazen aile büyüklerine sorulan gebelik öncesi ve gebelik süreci soruları, artık gelişen teknoloji ile internet üzerinde soruluyor.

İşte bu gibi durumlarda kadınların veya erkeklerin internet ortamında cevabını aradıkları sorulardan biri “Evde hamilelik testine nasıl bakılır” sorusudur.  Gebelik sürecini çok isteyen, arzulayan, bekleyen çiftler olduğu gibi, gebeliği istenmeyen bir sonuç olarak nitelendirenler de bu sorgulamayı internette çok kez yapmıştır.

Bazen henüz evliliğe taşınmamış bir ilişkideki cinsel faaliyetler neticesinde, bazen de evli bir çiftin gebelik ihtimalinin belirdiği durumlarda gebelik testi sonucu resimli aramaları da artar. Çünkü gebelik testi yapılırken izlenecek yöntemleri ya da eczanelerde satılan evde yapılabilen gebelik testi sonucunu kendisininkiyle kıyaslamak isteyen kadınlar, aradığı bilgileri görsellerle destekleme isteğine kapılır.

Özellikle kadın, sağlık ve gebelik gibi konular üzerine odaklanmış forumlar, internet siteleri ve sosyal medya mecralarında daha önce gebelik testi yaptırmış kişilerin paylaşmış oldukları görseller çok ilgi görür. Gerçek, yaşanmış bir sürece işaret eden bu bilgiler ve görseller daha ikna edici ve gerçekçi olarak algılanmaktadır.

Gebelik Testi Pozitif

İster kendi başınıza evde yapılan basit gebelik testlerinde, isterseniz hastanelerde yapılan testlerde sonucun pozitif çıkması 7-8 ay sonra bir çocuğunuz olacağı anlamına gelmektedir. Ancak buradaki en önemli ve dikkat edilmesi gereken husus, evde uygulanabilen basit testlerin yüzde 100 doğru sonucu vermediğidir. Evde uygulanan testler adetin geciktiği günden bir hafta sonra kullanılmalıdır. Tam zamanında ve olması gerektiği gibi kullanıldığında bile üretici şirketlerin bile kabul ettiği doğruluk payı yüzde 99’dur. O nedenler gebelik bilgisi, idrar testi ile tıbbi kuruluşlar tarafından doğrulanmalıdır.

Hastanelerde alınan örneklerde yapılan araştırma neticesinde; pozitif idrar testi örnekleri ya da negatif idrar testi örnekleri verip vermediğiniz kesin olarak ortaya çıkacaktır.

Gebelik Testi Negatif

Gebelik testi sonuçlarının negatif çıktığı anlar ise bazı çiftler için “iyi bir haber” olarak nitelendirilirken, bazı çiftler için ise üzücü bir gelişme olabilir. Hayatın birçok alanında defalarca olduğu gibi, bazıları için dünyanın en iyi haberi, bazıları için beklenmedik bir gelişme olarak yorumlanabilmektedir. Gebelik testi süreci tam olarak böyledir. Hastane labaratuvarlarının önünde idrar testi vermiş bir çift negatif olması dileğiyle oraya giderken , diğer bir çift ise pozitif gebelik testi sonucunu hayatlarının en güzel haberi ilan edebilir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz