Folik Asit Kilo Yaparmı

Eki 9 2017 - 2:39pm by kadinkokusu

Folik Asit Kilo Yaparmı

Sağlıklı bir vücuda sahip olmak kaliteli bir yaşam sürmemiz için çok önemlidir. Vücudumuzun sağlıklı olması, bağışıklık sistemimizin güçlü olması için vitaminlerin çok büyük bir etkisi vardır. Hastalıkların birçoğu vitamin eksikliği nedeni ile karşımıza çıkmaktadır. Dışarıdan vitamin takviyesi denildiğinde özellikle kadınların aklına gelen folik asit kilo yaparmı, folik asit şişkinlik yaparmı,folik asit iştah açarmı  sorularıdır. Bir de bebek isteğiyle hamile kalmaya çalışılan bir dönem söz konusu ise hamilelikde önemli olan folik asit için folik asit kilo yaparmı sorusu daha da kafa kurcalamaktadır. Vitamin eksiklikleri özellikle kadınların hamilelik durumları için de tehdit oluşturmaktadır. Bazı vitaminlerin eksikliği bebeğin gelişimini olumsuz etkileyebilmektedir. Hamilelik döneminde önemi bir kat daha artan folik asit yeterli miktarda alınmadığında bebek için önemli gelişim bozuklukluklarına neden olabilir. Bu nedenle de folik asit hamilelik öncesinde ve  hamileliğin ilk üç ayında alınmalıdır.

folik asit istah acarmi

Hamilelikte folik asit kullanmanın ne kadar önemli olduğu artık çok iyi bir şekilde bilinmekte. Bu nedenle bilinçli hamileler bu vitaminin kullanılması konusunda büyük özen göstermekte. Hamile bayanlar hamilelik döneminde en çok kilo almaktan şikayet edereler. Aldıkları kiloları nasıl vereceğini düşünürken bir yandan iştahlarının açılması ile yememeye dayanmazlar. Hamilelik etkisi ile alınan kilonun yanı sıra birde bu şekilde iştahın açılması ile kilo alımı artmakta.

Hamileliğin ilk üç ayı kesintisiz olarak kullanılması tavsiye edilen durumlarda folik asit iştah açarmı sorusu da bu nedenle sorulmaktadır. Çünkü hamile bayanlar iştahlarının bu vitamin nedeni ile mi yoksa hamilelik etkisi ile mi açıldığını merak ederler.  Hem anne adayları hem de normal insanlar için belirtelim ki folik asit kilo aldırmaz. Ancak folik asit de bir vitamindir ve uzun süre kullanımı iştah açılması söz konusu olabilir. İştahın açılması sonucu da kilo almak kaçınılmaz olacaktır.  Folik asit kullanımı bazı yan etkilere neden olabilmektedir. Şişkinlik ise bu etkiler arasında yerini almakta. Karında görülen şişkinlik ve gaz görülen yan ekiler arasında olduğu için böyle durumlarda doktorunuz ile irtibata geçerek çözüm üretilmesini sağlamanız gerekmekte. Böyle durumlarda şişkinlik kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Folik asit kullanımına bağlı olarak iştahını çok artıyor ve aşırı kilo alıyorsanız beslenmenize daha çok dikkat etmenizde gerekmektedir. Özellikle ara öğünleri kontrol altına almak ekstra alabileceğiniz kiloların önüne geçmenize büyük destek olacaktır. Beslenmenizi daha çok tüketme amaçlı değil daha çok besin içeren gıdalar tüketme üzerine kurmanız daha sağlıklı olacaktır.

Yorumlarınızı Bekliyoruz