Cilt Lekeleri İçin Limon Suyu Aloe Vera Ve Elma Sirkesi

May 11 2017 - 2:48pm by kadinkokusu

Cilt Lekeleri İçin Limon Suyu Aloe Vera Ve Elma Sirkesi

Pürüzsüz ve lekesiz bir cilt güzellik deyince tüm bayanların aklına gelen ilk şeydir. Tüm kadınların da hayalidir. Cilt lekeleri nasıl giderilir bu detaylardan önce cilt lekeleri sebepleri nelerdir kısa bunları sıralayalım;

  • Güneş
  • Hamilelik
  • Doğuştan gelen lekeler
  • Sivilce
  • Bazı ilaç ve kimyasal ürünler
  • Solaryum

cilt lekeleri neden olur

Cildinizde ciddi derecede olmayan, farklı tonlardan oluşan cilt lekeleriniz varsa kolaylıkla hazırlayabileceğiniz maskeleri ile kullanabilirsiniz. Cilt lekeleri, kullanılabilecek kozmetik ürünlerle de giderilebilir. Bunun için bir cilt uzmanına başvurmanız en doğru yoldur. Diğer bir yöntem de evde elinizin altında bulunan malzemeler ile hazırlayıp kullanabileceğiniz cilt maskeleridir. Bu maskeler ile hem cildinizi temizleyebilir hem de cilt lekelerinin görünümünü hafifletebilirsiniz. Elbetteki sadece maske uygulamak yeterli değildir. Özellikle güneşin kendini göstermeye başladığı günlerde dışarıya çıkarken mutlaka güneş koruyucu krem kullanılmalı ya da yanımızdan şapka eksik etmemeliyiz. Güneşten korunmanın yanısıra düzenli olarak uygulanan cilt maskelerininin etkisini kısa sürede görebilirsiniz. Şimdi gelelim cilt lekeleri için evde hazırlayıp uygulayabileceğiniz maskelerin tariflerine.

Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözümler

Limon suyu cilt lekeleri konusunda ve cilt beyazlatma konusunda kullanılan en etkili doğal malzemelerden biridir. Limon ve cilt lekeleri için ilk maskemiz salatalık kullanarak hazırlayabileceğiniz cildinize hem bakım yapan hem de lekelerin giderilmesinde etkili olan maske.

limon ve cilt lekeleri

  • Yarım limonun suyunu sıkarak bir kabın içine koyun ve içerisine 2 adet salatalık dilimleyin. Limon suyu ile ıslanan salatalık dilimlerini lekelerin üzerine koyun ve 20-30 dakika kadar bekletin.

Limon ve cilt lekeleri ikilisinin diğer bir yardımcısı ile bal.

  • Balın nemlendirici etkisi ile bu maske hem cildinizi besler hem de gerekli nemi doğal olarak sağlar. 2 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı limonu karıştırdıktan sonra, özellikle lekelerin yoğun olduğu bölgeler başta olmak üzere tüm cildinize sürün. 20-30 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkayın ve temizleyin. Dilerseniz ardından nemlendirici uygulayabilirsiniz.

Limon ve cilt lekeleri konusunda diğer bir maske tarifimiz ise özellikle koyu renkli lekeler için kullanılabilir.

  • 1 yemek kaşığı yoğurt, yarım çay kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı buğday yağı ve 1 çay kaşığı karbonat bir kap içerisinde karıştırılır. Maske cilde uygulanmadan önce güzelce temizlenmelidir. Daha sonrasında tüm cilde uygulanır. Maske 5 dakika kadar bekletildikten sonra su ile yıkanarak güzelce temizlenir. Cilt lekeleri için haftada iki kez uygulanabilir.

cilt lekeleri için dogal cozumler

Limon suyu cilt lekeleri için ne kadar faydalı ise aynı şekilde elma sirkesi de oldukça etkilidir.

  • Doğal çözümler arasında cilt lekeleri için elma sirkesini, düzenli kullandığınız nemlendirici ile birlikte kullanmanızı öneririz. 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 yemek kaşığı su ile sirkeyi inceltin. Aynı ölçüde  nemlendiriciyi karıştırın ve lekelerin üzerinde uygulayın. 10 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve tekrar nemlendirin.

cilt lekeleri icin elma sirkesi

Cilt lekeleri için önerilen diğer bir ürün de aloe vera jelidir.

1 yemek kaşığı aloe vera jeli ve 1 tatlı kaşığı pirinç nişastası karıştırılır. Temizlenmiş cilde maske uygulanır. Yarım saat kadar bekledikten sonra cilt ılık su ile yıkanarak temizlenir.

cilt lekeleri icin aloevera

Yorumlarınızı Bekliyoruz